Mięśnie kegla u mężczyzn

Coraz to więcej pań, jakie rodziły swoje dzieci drogami natury przyznaje, że ma poważne trudności z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to trudności z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco swoje miejsce po porodzie.

Relaksacja mięśni dna miednicy

Do niedawna był to temat tabu i mało jaka z pań decydowała się mówić o własnych przeszkodach po porodzie. W szeregu przypadków wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Teraz jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie mogą pojawić się skutki porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, jakie rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Zazwyczaj u nich pojawia się później ból w dole brzucha i kłopoty ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą i co poniektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, jednakowoż kolosalny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką można podjąć niezwykle prędko po porodzie. Im szybciej jest taka szansę, tym lepiej, bowiem ćwiczenia przynoszą wtedy lepsze efekty. Podczas fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w trafny sposób kurczyły. Poza tym, wybitnie istotną kwestią są również treningi oddechowe, jakie należy następnie jak zazwyczaj powtarzać. Oprócz tego, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka ma pojawić się podczas czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest w szczególe damom, jakie miały więcej porodów. Mogą jednakże z niej korzystać też panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezwykle błyskawicznie zezwala ona powrócić do normy i czuć się poprawnie. Wiele pacjentek oświadcza, że to właśnie dzięki takim treningom są w ostateczności w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub ewentualnie dolegliwości bólowe. Doktor ma prawo na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje również możliwość skierowania z takich zajęć oraz treningów odpłatnie, w ramach prywatnej opieki zdrowotnej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *