Krakow Restaurant italian Cuisine

Dobra kuchnia włoska
Masz ochotę smacznie zjeść? Spośród licznych możliwości, jakie oferuje kuchnia z Europy należy zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że kuchnia włoska to mnogość smaków, kolorów oraz spora dawka zdrowia.

Typowe włoskie smaki

Standardowemu Polakowi włoska restauracja, kojarzy się prawie zawsze z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z winem. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to również takie przysmaki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Klasyczne włoskie potrawy

Pasty są podstawą kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się pasty w dziesiątkach form. Praktycznie trudno wymyśleć produkty których nie da się dodać do tej potrawy. kuchnia włoska w Krakowie Ryby, szeroki wybór mięs, np. wieprzowe czy drobiowe oraz przeróżne warzywa, sprawiają, że makarony można jeść codziennie.

Następną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Znana jest jednakże jako włoska potrawa. Prawidłowo przyrządzona pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najpopularniejsza wersja pizzy to margharita z serem. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie potrawy to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To również lasagne, gnocchi, ravioli oraz szeroki wybór słodyczy – np. tiramisu czy zabaglione. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o pełnych aromatu serach- gorgonzoli, mascarpone i grana padano.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *